Strony

wtorek, 30 kwietnia 2013

WALCZYK SZUBIENICZNIKÓW W RYTMIE MARSZA

video
HITLER

Hitler jak zwykle - kulą w płot!
Gdy wlazł do nieba, warknął: - Heil Hitler!
Pan Bóg pomyślał. - Niewychowane bydlę...
I odpowiedział uprzejmie. - Grüss Gott.
 [Julian Tuwim]

5 komentarzy:

paczucha pisze...

Jakiego nieba ??? Do piekła poszedł.

Mantis pisze...

Skąd pochodzi ten wiersz? Myślę, że można go rozumieć w różnoraki sposób. Poeta mógł czuć rozgoryczenie, porównując los Hitlera i ludzi, którym zgotował piekło na ziemi. Mógł odczuwać żal, myśląc o ostatniej drodze tych ludzi i fuhrera. Może to być równie dobrze przewrotny żart i uszczypek w stronę religii, która w pewien sposób usprawiedliwa nierówności społeczne, obiecując Sąd Ostateczny i niebo albo piekło po śmierci.
Tak czy siak, według tradycji Kościoła niebo pełne jest ludzi, którzy sięgnęli przysłowiowego dna - do grona świętych i błogosławionych zaliczamy: zbrodniarzy, prostytutki i złodziejów. Jednak ci ludzie odpokutowali za życia swe winy i starali się naprawić zło, które uczynili, dlatego im przebaczono, a nawet wywyższono dając żyjącym na wzór do naśladowania.

Anonimowy pisze...

Droga w Panu Siostro Mantis...
Nie sądzę, byś zrozumiała lub choćby tylko obejrzała filmik zamieszczony przez bezbożnego Gospodarza jak się zdaje prowokacyjnie w 68 rocznicę samobójczej śmierci Adolfa Hitlera - austriackiego samouka-malarza, miłośnika psów, zapalonego melomana i namiętnego budowniczego autostrad w Niemczech. Jakże słusznie więc nieobecny na szczęście od dłuższego czasu Gospodarz napisał - "** Nie lubię piszących analfabetów i zawsze nieomylnych bęcwałów"... O ile wiem, oby jak najdłużej nieobecny Gospodarz Ciebie też nie nazbyt uwielbiał...Wiersz poza tym "pochodzi" od Tuwima. To taki poeta... polski poeta... Wiersz jest fraszką. To taki utwór żartobliwy i satyryczny zarazem. Jak dobrze też, że napisałeś nam, "co poeta chciał powiedzieć" i jak ślicznie, że usiłujesz nas tu dowartościować religijnie.

Pan z Tobą, dziecko poważnej troski.

o. Kleon Nabitt USB
http://klecholandia.blogspot.com/

(-) o. Kleon Nabitt

Mantis pisze...

Wypowiedź skierowana jest do paczuchy, nie do anonimów.

Anonimowy pisze...

Siostro Mantis,nie sądzisz, że prowokacja Gospodarza skierowana jest do Ludzi Myślących i Twoja tu obecność jest nie na miejscu? Poza tym wierzących nawracać nie trzeba, niewierzących nie warto.Za mądrzy są. Religię, w odróżnieniu od katolików, znają dobrze...
Pan z Tobą

o.Kleon Nabitt USB
http://klecholandia.blogspot.com/